Zajęcia unijne

Program unijny
„Poprawa jakości edukacji ogólnej inwestycją w przyszłość”

Na początku 2017 roku nasza Szkoła przystąpiła do projektu unijnego „Poprawa jakości edukacji ogólnej inwestycją w przyszłość”, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego na lata 2014-2020.

Projekt ten skierowany jest zarówno do nauczycieli, jaki i do uczniów. Głównym celem projektu jest podniesienie wiedzy, umiejętności i potencjału edukacyjnego uczniów dzięki objęciu ich wsparciem dostosowanym do ich indywidualnych potrzeb.

W ramach projektu otrzymaliśmy sprzęt komputerowy, tablice interaktywne, drukarki 3D, projektory, mikroskopy, lupy a także zestawy gier pamięciowych, planszowych wykorzystywanych podczas zajęć z najmłodszymi dziećmi.

W roku szkolnym 2016/2017 projektem objętych zostało 227 uczniów na każdym etapie edukacyjnym oraz 16 nauczycieli.
W roku szkolnym 2017/2018 do projektu zgłosiło swój udział 158 uczniów z klas I-VII.

W naszej szkole odbywają się następujące zajęcia:

• Rozwijające: j. angielski, przyroda, matematyka, informatyka
  • Wyrównujące: j. angielski, przyroda, matematyka, informatyka
  • Zajęcia dla uczniów ze specyficznymi trudnościami edukacyjnymi: logopedia, terapia pedagogiczna, zajęcia psychoedukacyjne z elementami socjoterapii
  • Trening postaw kluczowych na rynku pracy
  • Doradztwo zawodowe
  • Zajęcia warsztatowe z mechaniki i programowania dla dzieci - Robotyka

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych nauczycieli na terenie szkoły. Cieszą się ogromną popularnością wśród uczniów.

Zajęcia unijne

Utworzono dnia 28.01.2018, 15:16