Samorząd uczniowski

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 6 w Redzie tworzą wszyscy uczniowie klas „0” - VIII.

Nadrzędnym celem pracy Samorządu Uczniowskiego jest wdrażanie uczniów do aktywnej, twórczej pracy, tak by praca ta stanowiła pole obywatelskiego wychowania...

„...Niezależnie od tego, jak bardzo jesteście zaangażowani w życie szkoły – macie prawo wpływać na to, co się w niej dzieje. Możecie z tego prawa korzystać na różne sposoby – organizując szkolną drużynę piłki nożnej lub projekcje filmowe dla kolegów, dekorując salę gimnastyczną na imprezę karnawałową, pisząc artykuły do szkolnej gazetki, tworząc stronę internetową lub organizując wystawę fotografii. Te i wiele innych działań uczniowskich to właśnie aktywność samorządu uczniowskiego – możliwości jest tyle, że każdy może znaleźć coś dla siebie!...”

Samorząd Uczniowski realizuje także zadania zawarte w planie wychowawczo - profilaktycznym szkoły. Szczególnie zwraca uwagę na:

• Znajomość przez dzieci swoich praw i obowiązków
  • Kształtowanie odpowiedzialności za podejmowane zadania
  • Dbałość o mienie szkolne i bezpieczeństwo w szkole
  • Przestrzeganie zasad kulturalnego zachowania w salach lekcyjnych, na korytarzach, na terenie   szkoły  i poza nią
  • Tworzenie warunków do rozwoju samodzielności i samorządności uczniów po przez wyrabianie poczucia odpowiedzialności za podjęte samodzielnie zadania
  • Tworzenie warunków indywidualnego i grupowego działania na rzecz innych
  • Tworzenie silnej więzi między wszystkimi uczniami
  • Podtrzymywanie tradycji
  • Włączenie rodziców w sprawy szkoły