Otwarcie szkoły

Dzięki pomocy i wsparciu ludzi dobrej woli, 1 września 1999r. , Szkoła POdstawowa nr 6 otworzyła swoje podwoje dla dwustu trzech uczniów.

Oficjalne uroczystości związane otwarciem placówki odbyły się 10 września 1999r. Symboliczną wstęgę przeciął ówczesny wiceminister Edukacji Narodowej Wojciech Książek wraz z J.E. Arcybiskupem Tadeuszem Gocłowskim.

Dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 6 w Redzie został Mirosław Rożyński.

Nadanie imienia

29 października 2003r., w piątą rocznicę istnienia szkoły, na wniosek Rady Pedagogicznej i Rady Szkoły, Rada Miasta Redy nadała naszej placówce imię Jana Pawła II. Z tej okazji w 2004 r. wykonany został fresk, którego autorem jest Artur Wyszecki.

Papież Jan Paweł II jest patronem naszej szkoły od 2004r. To ważna postać dla nas wszystkich, dlatego w dniu Jego beatyfikacji posadziliśmy pamiątkowe drzewko - miłorząb. Obchodzimy też Dzień Patrona Szkoły - zawsze 18 maja, w dniu Jego urodzin. Wtedy spożywamy papieskie kremówki, ogłaszamy wyniki Miejskiego Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II, wysyłamy do nieba balony z życzeniami dla naszego patrona.

16 maja 2014r., na pamiątkę kanonizacji Jana Pawła II uroczyście otwarty został Labirynt - miejsce nauki i zabawy, ale także pomnik i pamiątka uświetniająca to ważne wydarzenie.

10-lecie

2009r. cała Społeczność Szkolna uroczyście świętowała 10-lecie stnienia naszej Szkoły. Gościliśmy licznie przybyłych przyjaciół szkoły; swją obecnością zaszczycili nas m.in.:

• jego świątobliwość arcybiskup Tadeusz Gocłowski
  • poseł na Sejm RP Jerzy Budnik
  • przewodniczący Rady iasta Kazimierz Okrój
  • burmistrz miasta Reda Krzysztof Krzemiński

,a także przedstawiciele Rady Rodziców, Stowarzyszenia Kulturalno-Sportowego "Redzka Szóstka" oraz Rodzice.

Rozbudowa

Nasza szkoła rozbudowuje się i pięknieje. Na początku wokół budynku zagospodarowano i uporządkowano teren. Powstały boiska, zielony plac zabaw i zielona klasa. Zadbano o bepieczną drogę do szkoły.

W czerwcu 2002r. zainicjowano Aleję Absolwentów, w której co roku, z dwuletnią przerwą związaną z reformą wprowadzającą ośmioklasową skołę podstawową, przybywają nowe drzewka sadzone przez kolejnych uczniów żegnających mury "szóstki".

W roku 2009 wybudowano długo oczekiwaną przez dzieci salę gimnastyczną.

31 października 2018r. podpisana została umowa na rozbudowę szkoły. To kolejny bardzo ważny etap na drodze ku polepszeniu warunków i komfortu pracy dla wszystkich uczniów oraz pracowników szkoły.