V Pomorskie Mecze Matematyczne

Utworzono dnia 11.12.2019

Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły biorą udział w całorocznym konkursie matematycznym organizowanym przez Stowarzyszenie „Bez rutyny” wraz z Instytutem Matematyki Uniwersytetu Gdańskiego. Są to jedyne w swoim rodzaju drużynowe konkursy matematyczne.

Zapewne zmierzymy się z ciekawymi zadaniami rywalizując z rówieśnikami z innych szkół województwa Pomorskiego w kategoriach: Młodzicy (klasy IV – VI) oraz Juniorzy (klasy VII – VIII).

Póki co za nami pierwsze dwa mecze. Młodzicy mecz rozegrali ze Szkołą Podstawową nr 4 im. Janusza Korczaka w Rumi, natomiast Juniorzy z Salezjańską Szkoła Podstawową im. św. Dominika Savio w Rumi.

Podczas tych rozgrywek matematycznych można zauważyć, że uczniowie ze sobą zdrowo rywalizują, zdobywają doświadczenie w publicznych wystąpieniach, potrafią bronić swojego zdania, własnych racji. Każdy mecz oprócz tego, że dostarcza wielu emocji, niezapomnianych wrażeń, poszerza wiedzę także owocuje nowymi przyjaźniami.

Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów!

V Pomorskie Mecze Matematyczne

Utworzono dnia 11.12.2019, 10:04