Seminarium „Nauczyciel bliżej ucznia”

Utworzono dnia 22.10.2019

Z okazji obchodów Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji w Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku dnia 09.10.2019. miało miejsce seminarium Polskiego Towarzystwa Dysleksji, które swoją wystąpieniem uświetniła m.in. profesor Marta Bogdanowicz, autorytet naukowy w dziedzinie dysleksji oraz założycielka PTD. Szkoła Podstawowa Nr 6 w Redzie miała również swój wkład w to wydarzenie - pedagog szkolny, terapeuta i jednocześnie vice przewodnicząca Zarządu Głównego PTD - Małgorzata Rożyńska, przedstawiła prezentację na temat czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz programów czytelniczych prowadzonych w szkołach, które współpracują z PTD, w tym programów realizowanych od wielu lat w redzkiej szóstce. Natomiast innowację pedagogiczną pn. „Dzieci czytają dzieciom” zaprezentowała nauczycielom z województwa pomorskiego anglistka i opiekun programu - Bogumiła Drewek.