„Myślimy Pozytywnie" w Redzkiej „Szóstce”

Utworzono dnia 22.11.2019

Zdrowie psychiczne jest jednym z podstawowych elementów warunkujących ogólny stan zdrowia fizycznego, poczucia własnej wartości, jakość relacji międzyludzkich, a także osiągnięcia zawodowe i edukacyjne. Właściwe, pozytywne nastawienie do życia, nauki, pracy skutkuje poprawą jakości życia.

Projekt “Myślę pozytywnie” to program kompleksowego wsparcia dzieci i młodzieży, rodziców i nauczycieli w zakresie profilaktyki zdrowia psychicznego oraz upowszechniania wiedzy na jego temat. W ramach programu 17. października 2019 r. na terenie Szkoły Podstawowej nr 6 odbyło się szkolenie na temat profilaktyki zdrowia psychicznego dzieci młodzieży, w którym wzięli udział nauczyciele, pedagogowie i psychologowie szkół , a także przedstawiciele organu prowadzącego.

Eksperci z zakresu fundraisingu, budowania partnerstw społecznych oraz profilaktyki zdrowia psychicznego Fundacji Instytut Edukacji Pozytywnej omawiali kwestie związane z budowaniem koalicji z rodzicami, organizacjami pozarządowymi i instytucjami wsparcia, a także zasady i wartość budowania partnerstw na rzecz zdrowia psychicznego w szkołach. Uczestnicy szkolenia zapoznali się również z zasadami tworzenia szkolnych Klubów Liderów Myślenia Pozytywnego, których działalność ma na celu wsparcie uczniów i społeczności szkolnej w dochodzeniu do dobrostanu psychicznego, tworzenie pozytywnej atmosfery i klimatu wspierającego, a także stworzenie uczniom warunków do samodzielnej aktywności i docenienia swoich mocnych stron. Istotnym elementem spotkania było przedstawienie metod fundraisingu - zdobywania funduszy poprzez nawiązanie współpracy np. z firmami, fundacjami oraz instytucjami rządowymi.

Program „Myślę pozytywnie” realizowany jest dzięki współfinansowaniu ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020 przekazanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.