Finał Międzyszkolnego Konkursu Języka i Kultury Kaszubskiej

Utworzono dnia 29.11.2019

W dniu 29 listopada 2019 r. dzieci uczące się języka kaszubskiego w klasie czwartej: Monika Pieczunka, Matylda Ponka, Hubert Wicki i Szymon Zając, reprezentowały naszą szkołę w finale Międzyszkolnego Konkursu Języka i Kultury Kaszubskiej, której organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 5 im. Jana Drzeżdżona w Redzie. Drużyny walczyły w 3 – etapowej zabawie, wzorowanej na popularnych teleturniejach. Reprezentanci szkół odpowiadali na pytania z zakresu słownictwa, kultury regionalnej, historii, literatury Kaszub. Pytania wyświetlano na ekranie, więc i widownia miała możliwość się z nimi zapoznać. Oprócz tego drużyny miały za zadanie ułożyć kaszubskie przysłowie z rozsypanki wyrazowej, przetłumaczyć fragment tekstu z języka kaszubskiego na język polski oraz łączyli w pary synonimy. Rywalizacja była zacięta. Mimo to, konkurs przebiegł w bardzo miłej atmosferze, a po ogłoszeniu wyników, wręczeniu nagród i wspólnych zdjęciach wszyscy zostali zaproszeni na pyszny poczęstunek.

Uczestnikom gratulujemy i życzymy nieustawania w dalszym poznawaniu kultury i historii naszego regionu.

M.B.

Finał Międzyszkolnego Konkursu Języka i Kultury Kaszubskiej