Dzień ziemniaka

Utworzono dnia 17.09.2019

Ubiegły piątek, trzynasty dzień września, okazał się dla społeczności naszej szkoły wcale nie pechowym. Uczniowie i nauczyciele wraz ze swoimi rodzinami zgromadzili się bowiem na boisku, by (wedle szkolnej tradycji) radośnie świętować Dzień Ziemniaka.

Przybyli licznie goście chętnie korzystali z atrakcji, jakie przygotowali dla nich organizatorzy przedsięwzięcia na czele z Panem Dyrektorem - Mirosławem Rożyńskim. Wielką popularnością cieszyło się stoisko firmy „Salvit Prima”. Pracujące przy nim uśmiechnięte od ucha do ucha panie zajmowały się wyczarowywaniem zdrowych i pysznych soków owocowo - warzywnych. Do przyjemnych należały też przejażdżki konne, za które należy podziękować panu Markowi Lesnerowi z redzkiej stajni „Pegaz”.

Łaskawa pogoda umożliwiła również integrację na zielonej trawce. Uczniowie, ich rodzice i wychowawcy z przyjemnością spędzili czas na piknikowych kocach, gawędząc, żartując, nie myśląc o kłopotach i częstując się wzajemnie przygotowanymi wcześniej przekąskami. Wśród smakołyków królował główny bohater piątkowego spotkania, czyli pieczony ziemniak, przygotowany przez nieocenionych pracowników naszej szkoły, mimo padającego od rana przelotnie deszczu.

Wiele emocji przyniosła też rywalizacja sportowa, której organizacji podjęły się nauczycielki wychowania fizycznego, panie Sylwia Frymark i Sabina Pionke - Jersak. Biorący udział w nietuzinkowych konkurencjach uczniowie oraz ich rodzice, jednym chórem przyznają, że pomysłowość oraz sprawność w działaniu naszych wuefistek przerosły ich najśmielsze oczekiwania i pozwoliły, by zawody przebiegły bez zakłóceń i wedle zasad fair play.

Niezaprzeczalnie, spędzony wspólnie przy ognisku czas pozwolił uczestnikom święta na wypoczęcie po trudach całotygodniowej pracy. A panująca na terenie szkoły atmosfera sprawiła, że w uszach wielu pobrzmiewają pewnie jeszcze słowa piosenki mówiącej o tym, że „trzynastego piękniejszy jest świat”.

Dzień ziemniaka 13 września 2019 r.

Utworzono dnia 17.09.2019, 11:19