Dzieło Nowego Tysiąclecia- tegoroczna kwesta uczniów redzkiej szóstki na fundusz papieski

Utworzono dnia 22.10.2019

Jak co roku uczniowie reprezentujący Samorząd Uczniowski i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Redzie, której patronem jest Papież Jan Paweł II, zaangażowali się po raz szósty w akcję Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” i 12 października br. kwestowali, zbierając pieniądze na Fundusz Papieski.

Warto pamiętać, idea wspierania młodych ludzi poprzez ustanowienie dla nich stypendiów sfinansowanych m.in. z finansów zebranych podczas kwest, narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego do Polski w 1999 r. Fundacja została powołana do życia w 2000 r. jako organizacja, której działalność ma upamiętniać Pontyfikat Jana Pawła II przez promowanie nauczania Papieża i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury.

Tegoroczna XIX zbiórka odbywała się pod hasłem „Wstańcie- chodźmy”. Intencję hasła tegorocznej kwesty przejrzyście tłumaczył w jednej ze swych homilii Ojciec Święty Franciszek:

Uczniowie SP 6 zebrali 723,81 PLN.

Bardzo cieszy nasz fakt, że redzianie podeszli do kwesty i kwestujących ze zrozumieniem i sporym zaangażowaniem. Za każdą przysłowiową „złotówkę” gorąco dziękujemy.